Афіша подій СХІД ОПЕРА. Дізнайся тут >

Фінальний день музично-театральної резиденції «Light & Space»

Ось і настав останній день музично-театральної резиденції «Light & Space». Зранку продовжилися репетиції учасників фінального світлового шоу – нагадаємо, за умовами в проєктах мали бути тільки речі, об’єднані в якихось інсталяціях, та світло, живих акторів на сцені не було.

Детальніше...

Чотирнадцятий день музично-театральної резиденції «Light & Space»

Передфінальний день музично-театральної резиденції «Light & Space», яка проходить на базі Молодіжного музичного хабу Харківського національного академічного театру опери та балету імені М.В. Лисенка / СХІД ОПЕРА, виявився, як і передбачалося, досить складним. Дві репетиції, ранкова і вечірня, з симфонічним оркестром – це навіть тим, хто вже призвичаївся до ритму передпрем’єрної пори в оперному театрі, витримати непросто. Але що поробиш – з умовами і завданнями резиденції не посперечаєшся. І чорнові ескізи, зроблені зранку, перетворилися на значно досконаліші картини увечері.

Детальніше...

Тринадцятий день музично-театральної резиденції «Light & Space»

Сьогодні зранку до ночі тривала робота учасників резиденції над своїми проєктами. На Великій сцені ХНАТОБ імені М.В. Лисенка / СХІД ОПЕРА вони разом з тьюторами Світланою Змєєвою, Сандрою Крмаджян, Олександром Лапіним і Жанною Чепелою шліфували кожну деталь інсталяцій, працювали зі світлом, буквально до міліметру вимірюючи, де саме має знаходитися світловий промінь. Справжнім героєм дня всі назвали завідувача постановної частини з експлуатації, заслуженого працівника культури України Юрія Мозира. Він був «нарозхват» – кожному допомагав не тільки цінними порадами, а й власноруч.

Детальніше...

Дванадцятий день музично-театральної резиденції «Light & Space»

Марія Волкова – серед професіоналів це ім’я відоме настільки, що коментарів не потребує. Переважна кількість проєктів «NOVA OPERA», театру «Дах» і значна – Центру Леся Курбаса – справа її рук, її інтелекту, почуттів і професіоналізму.

Детальніше...

Одинадцятий день музично-театральної резиденції «Light & Space»

Тьютора, який відкрив сьогоднішній день резиденції, особливо чекали світловики – і художники з освітлення і освітлювачі. Адже Євген Костира – представник української компанії Alight, яка лідирує у своїй галузі, займаючись орендою світлового обладнання, технічним менеджментом, сценографією і світловим дизайном у сфері TВ-шоу та концертної індустрії.

Детальніше...

Десятий день музично-театральної резиденції «Light & Space»

Ось і залишився позаду важливий для учасників десятий день музично-театральної резиденції «Light & Space». Дехто з них дуже хвилювався, дехто був абсолютно впевненим у собі і своєму проєкті. Так чи інакше, всі добре підготувалися – і нікому не довелося червоніти перед радою тьюторів. Нагадаємо, за умовами резиденції учасникам був наданий список, який містив назви близько сорока музичних фрагментів.

Детальніше...

Дев’ятий день музично-театральної резиденції «Light & Space»

Сьогоднішнього гостя – вірніше, не гостя, а тьютора, хоча він справді став для Харкова дорогим гостем – чекали з нетерпінням.

Детальніше...

Восьмий день музично-театральної резиденції «Light & Space»

Від самого початку музично-театральної резиденції «Light & Space» з її учасниками постійно працює київська архітекторка та сценографиня – співзасновниця, художниця-постановниця, кураторка візуальних проєктів ГО «Культурне об’єднання HRONOTOP.UA» Олександра Крмаджян.

Детальніше...

Тиждень залишився у учасників музично-театральної резиденції «Light & Space»

Тиждень залишився у учасників музично-театральної резиденції «Light & Space», що проходить на базі Молодіжного Музичного Хабу Харківського національного академічного театру опери та балету імені М.В. Лисенка / СХІД ОПЕРА, до фінального мультимедійного світло-музичного перформансу у супроводі великого оркестру театру під орудою головного диригента, заслуженого діяча мистецтв України Дмитра Морозова. Нагадаємо, що все відбуватиметься без участі артистів.

Детальніше...

Сьомий день музично-театральної резиденції «Light & Space»

Як і відзначалося попереднього дня, сьогоднішні експерименти учасників музично-театральної резиденції «Light & Space» були надзвичайно важливі.

Детальніше...