Проєкт реалізовано за фінансової підтримки Українського культурного фонду
 
 

Презентація



Звичайно, всі ми пам’ятаємо перші дні війни – зачинені магазини, аптеки, жахливе відчуття власної безпомічності, розгубленості, розпачу... Тисячі людей намагалися виїхати на безпечну територію, з різних причин залишаючи у місті хворих, старих. Без нагляду лишилися сотні домашніх тварин, кинутих господарями. А ті, хто були сильні духом, йшли захищати Батьківщину, навіть не маючи елементарного спорядження. Держава не встигала й не була готовою закрити ці проблеми… І тоді перед цими викликами встала ціла армія волонтерів, людей абсолютно різного віку, статусу й професій, яких об’єднало бажання допомогти і тим, хто йшов захищати Україну, і тим, хто не міг потурбуватися про себе.  

Одним з найміцніших стовпів «залізобетонного Харкова» став потужний волонтерський рух, розгалужена нерозривна мережа «від серця до серця». Зрозуміло, що через постійну напругу, іноді й розчарування, наставало вигорання, погіршувався моральний і фізичний стан самих волонтерів. Про них думали в останню чергу – адже це вони були вічними «помогаторами»-рятівниками. Власне, заради того, щоб подбати про тих, хто від початку війни віддавав себе людям, і був створений проєкт «Вам, волонтери! Разом заради майбутнього».

 

Направлений він був на гармонізацію емоційного стану волонтерів засобами культури, привернення уваги суспільства до волонтерського руху в Україні та підняття морального духу волонтерів Харківщини.

 

Проєкт реалізовувався ГО «Агентство міжнародного співробітництва» за участі Харківського національного академічного театру опери та балету імені М.В.Лисенка / Схід Опера, Харківського національного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського, Центру для підтримки волонтерів і молоді #РАЗОМ (ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ДІЛОВИЙ КЛУБ "ПАРТНЕР") та Всеукраїнського проєкту «Заради майбутнього» за фінансової підтримки Українського культурного фонду.

Дванадцять новітніх колискових і одна з 19 століття. Щоби показати, що сучасні композитори переймають вервечку колискових, що йдуть крізь роки, століття й простір просто до ваших сердець! 

FreshLullabies/КолисковийФреш яскраво демонструє, якою є новітня українська колискова. 

 

Тексти колискових були написані впродовж 2019-2020 року в рамках проекту  Літературної партисипації, що був реалізований у колаборації Харківської Театральної Резиденції та літературного проєкту «Сутність L.ітератури». 

Музика написана молодими українськими композиторами, що брали участь в Другому Конкурсі Композиторів від Першої Музично-Театральної Резиденції. У програмі сьогоднішнього концерту прозвучать 5 новітніх українських колискових, колискові Петра Чайковського та Олени Сєрової, а також 5 поетичних творів,  що об’єднані єдиною концепцією смислів.

 

Це тільки перші кроки проєкту «Новітньої української колискової», замисленого його кураторкою – письменницею та поеткою Наталкою Маринчак.

 

Зустрічайте Схід ОПЕРА Ensemble під керівництвом диригента Сергія Горкуші,  кураторку проєкту Наталку Маринчак, солістів Схід ОПЕРА та авторів новітніх українських колискових.

Просимо зберігати абсолютну тишу під час вистави до її кінця. 

Дякуємо. 

 

Усі проєкти стали можливі за підтримки Українського культурного фонду, а також співпраці Схід ОПЕРА, Першої Музично-Театральної Резиденції, Харківської Театральної Резиденції, PROавторської Резиденції та проєкту «Сутність L.ітератури». 

 

Твори, які ви почуєте: 

  1. П.І. Чайковський. Колискова (ф-но). Марина Семко - фортепіано
  2. Колискова. Юлія Максимейко.
  3. Олена Шевченко-Міхаловська. «Колискова Меланії» на слова Ольги Тернової.  Солістка – Анна Помпєєва
  4. Колискова «Друзям». Іван Сенін.
  5. Вікторія Шинкаренко. Колискова на слова Максима Кривцова. Солістка- Вероніка Шут
  6. Колискова. Юлія Баткіліна. 
  7. Юрій Пікуш. Колискова на слова Тетяни Островської. Солістка – Юлія Піскун
  8. Дмитро Малий. Колискова на слова Галини Матвєєвой. Солістка – Вероніка Коваль
  9. Євген Золотухін. Колискова на слова Ольги Тернової. Солістка – Олена Старікова.
  10. Колискова. Анна Меженіна. 
  11. Сергій Вілка. Колискова «Midnight Song» на слова Анастасії Велес. Солістка - Анна Помпєєва 
  12. Колискова #10. Наталія Маринчак. 
  13. Олена Сєрова. Колискова (ф-но). Марина Семко - фортепіано

 

FreshLullabies/ Колисковий Фреш

2 серпня 2020

Камерна Сцена Схід ОПЕРА

початок о 19.30

квитки у касах Схід ОПЕРА та на 

https://kharkov.internet-bilet.ua/events/40126/kontsert-vokalnoy-muziki

#запідтримкиУКФ

#резиденціяСхідОпера

#СхідОпераєднає

Контакти

ДП «Харківський Національний Академічний Театр Опери та Балету ім.М.В.Лисенка»/ Схіd OPERA

61 000, вул.Сумська,25, Харків, Україна

skhidopera.com

skhidopera-hub.com

e-mail: info@skhidopera-hub.com