Афіша подій СХІД ОПЕРА. Дізнайся тут >

Раді запросити вас на фільнальні події Першої Української Музично-Театральної Резиденції Схід ОПЕРА

Шановні колеги,

Раді запросити вас на фільнальні події Першої Української Музично-Театральної Резиденції Схід ОПЕРА, які відбуваються завдяки фінансовій підтримці Українського Культурного Фонду!

!!! УВАГА!!! В умовах діючих на сьогодні карантинних обмежень  заплановані на 22 та 23 жовтня прем’єрні покази  у Харкові  відбудуться   без глядачів. Для запрошених представників ЗМІ та медіа буде забезпечено усі необхідні   заходи протиепідемічної  безпеки.

 

СПІКЕРИ ПРОЄКТУ будуть доступні 22.10 та 23.10 з 18.00.

Представники адміністрації театру та ради кураторів проєкту.

Серед спікерів:

Олег Оріщенко,  генеральний директор – художній керівник Схід ОПЕРА

Ігор Тулузов,  перший заступник генерального директора Схід ОПЕРА

Армен Калоян, головний режисер Схід ОПЕРА, куратор проєкту

Сергій Горкуша, диригент Схід ОПЕРА, куратор проєкту

Дмитро Терновой, драматург, куратор проєкту

Наталка Маринчак, перекладач-лібретист, поет, куратор проєкту

А також резиденти усіх постановочних команд, задіяні артисти і виконавці, що предаствляють Схід ОПЕРА та Київську Оперу.

 

Акредитація преси на події  та бек-стейдж тури ( 20 жовтня о 18.00 та 21 жовтня об 11.00) за посиланням:  https://forms.gle/qu5w6a2YMwZ9zytV6

 

 

 

 Як працюється молодим митцям над національною прем’єрою, важливими постановками та  створенням нових українських опер в умовах карантинних обмежень? Яким чином відбувається взаємодія між Харківською Національною Оперою та молодими фахівцями і як вдалося втілити всі творчі задуми за час Резиденції?

 

 

 

Представляємо вашій увазі такі події:

 

22 жовтня о 19.00 на Камерній Сцені Схід ОПЕРА ( Харків, вул. Сумська, 25)

Національна прем’єра камерної опери композитора Майкла Наймана «Чоловік, який сплутав дружину з капелюхом» у першому в історії українському перекладі Наталки Маринчак.

 

23 жовтня о 19.00 на Камерній Сцені Схід ОПЕРА ( Харків, вул. Сумська, 25)

Національна прем’єра камерної опери композитора Джанкарло Менотті «Медіум»

 

25 жовтня  о 18.00 на сцені Житомирського Академічного Українського Музично-Драматичного Театру ім .Івана Кочерги ( Житомир, Майдан Соборний, 6)

Національна прем’єра: дві камерні опери в один вечір! Цього дня відбудеться безкоштовний  показ для глядачів опер «Медіум»  та «Чоловік, який сплутав дружину з капеплюхом»

 

27 жовтня о 16.00 на Камерній Сцені Схід ОПЕРА ( Харків, вул. Сумська, 25)

Презентація  музики, лібрето та постановочних концепцій створених в Резиденції абсолютно нових  опер, авторами яких є переможці Конкурсу Композиторів та Першого Національного Конкурсу Лібретистів. 

Будуть представлені опери:

 «(IN)SIDE» композитора Сергія Вілки та лібретистки Анни Кисельової  - свіжонаписаний твір про те, як впливає карантин на стосунки і що стається з людьми різного віку в умовах Усамітнення;

 «ЗЕЛЕНЕ КОЛО» композитора Дмитра Малого та лібретистки Юліти Ран – сучасна фолк-містерія про взаємозалежність Людини та Природи.

 

Постановки вистав та створення  опер, велика освітня програма лекцій і воркшопів, інтеграція молодих митців в національний культурний процес, відкриття талантів, створення нових  творчих та ділових комунікацій, напрацювання  актуальних механізмів культурної ко-продукції, популяризація  сучасного українського музичного театру, ефективна робота з глядацькими аудиторіями та досягнення  творчого і комерційного успіху в мистецтві – саме на цьому фокусується Перша Українська Музично-Театральна Резиденція Схід ОПЕРА.

Про  враження та отриманий досвід, роботу в команді  і комунікації, конфлікти та порозуміння  будемо говорити з резидентами та їх зірковими наставниками  під час артист-токів, які відбуватимуться після кожної події.

 

Подробиці про проєкт на офіційному веб-ресурсі Молодіжного Музичного Хабу Схід ОПЕРА www.skhidopera-hub.comсайті Схід ОПЕРА www.hatob.com.ua

 

та  на сторінках і каналах в соціальних мережах:

Фейсбук: Схід ОПЕРА Хаб

Інстаграм: @resudence_cxidopera

Youtube: Перша Музично-Театральна Резиденція

 

Партнери проєкту:

Музей Бориса Лятошинського, Житомир

Асоціація «Нова Музика», Одеса

Житомирський Академічний Український Музично-Драматичний  Театр ім.Івана Кочерги

Незалежна медіагрупа НАКИПІЛО

за підтримки УКФ

 

Контакти  координаторів:

073 308 95 33 ( телеграм, вотсап, вайбер)

 

Акредитація преси на події  та бек-стейдж туру ( 20 жовтня о 18.00 та 21 жовтня об 11.00) за посиланням: https://forms.gle/qu5w6a2YMwZ9zytV6

 

                                                                                          

 

Додаткова інформація

 

Чоловік, який сплутав дружину з капелюхом / Камерна опера  Майкла Наймана

 

Ментальна сліпота. Що це?

Видатний сучасний британський композитор-мінімаліст Майкл Найман, добре відомий музикою для кінематографу, написав камерну оперу «Чоловік, який сплутав дружину з капелюхом» на базі оповідання невролога та нейропсихолога Олівера Сакса, що описує історію професора музики з синдромом «візуальної агнозії» (або «ментальної сліпоти»), пов’язаної з порушенням діяльності правої півкулі мозку.

Герой опери - Доктор П.- бачить та розрізняє окремі об’єкти, кольори, лінії та патерни, але не може скласти загальної картини. Він не впізнає людей, місця та цілісні об’єкти: його візуальний світ втратив сенс і є дивним, хаотичним, схематичним, абстрактним та містичним. Музика – єдиний засіб, за допомогою якого Доктор П. здатен зібрати життєвий пазл до купи та продовжувати діяти. 

Мінімалізм Наймана підкреслює схематичність світосприйняття Доктора П., а інтегровані в музичне тіло опери фрагменти музики  Роберта Шумана символічно демонструють гармонійну реальніть.

Майкл Найман не випадково цитує музику Шумана, адже видатний композитор мав такий самий розлад.

«Чоловік, що сплутав дружину з капелюхом» - не просто оперна прем’єра,  не  цікавий випадок з неврологічної практики, а зворушлива історія про підтримку та філософська сага про багатовимірність зв’язків між людиною та Всесвітом, що гармонізують життя за будь-яких обставин за допомогою мистецтва.

 

Автор музики: Майкл Найман

Автор першого перекладу  лібрето українською мовою: Наталка Маринчак

Автори еквіритмічної адаптації лібрето: Наталка Маринчак та Сергій Горкуша.

 

#MagentaСхідOpera

#запідтримкиУКФ

#східопераєднає

#резиденціясхідопера

Містична Камерна Опера “Медіум”

 

«Медіум» — коротка опера Джанкарло Менотті у двох діях на власне лібрето (оригінальна мова — англійська). На професійній сцені вперше прозвучала в Нью-Йорку 18–20 лютого 1947 року.

В сучасній трактовці «Медіум» перетворюється на мінімалістичну містичну виставу із обмеження 16+.

Вистава демонструє трагедію жінки, що втратила кохання й дитину, її Біль та його наслідок  - “зламану” людину, що здатна на все заради  власного добробуту.

Обман, гнів, брехня, ліцемірство - на що ще здатна головна героїня Пані Флора? 

Чи може вона сподіватись на любов від своїх прийомних дітей за таких обставин? І хто з них подолає пригнічення озлобленої мачухи?

Чи вдасться їм це і яким чином? 

Вистава «Медіум» - містична трагедія, виконана у мінімалістичному форматі за участі балету.

 

Автор музики: Джанкарло Менотті

Автор перекладу українською мовою: Наталка Маринчак

Автори еквіритмічної адаптації лібрето: Наталка Маринчак, Сергій Горкуша, Карина Климентовська, Анастасія Врублевська

 

Вікове обмеження: 16+

#резиденціясхідопера

#запідтримкиУКФ

#східопераєднає

#DIY