Афіша подій СХІД ОПЕРА. Дізнайся тут >

Восьмий день музично-театральної резиденції «Light & Space»

Від самого початку музично-театральної резиденції «Light & Space» з її учасниками постійно працює київська архітекторка та сценографиня – співзасновниця, художниця-постановниця, кураторка візуальних проєктів ГО «Культурне об’єднання HRONOTOP.UA» Олександра Крмаджян. Цього дня, який розпочався з її лекції «Сучасні технології в культурній сфері», вона знайомила всіх присутніх з основними інноваціями, що застосовуються в театрально-концертній галузі. Видається дуже точною акцентована лекторкою думка: «Ми використовуємо технічні засоби тільки для того, щоб розповісти історію». Тобто, форма не існує сама для себе: технічні засоби не є самодостатніми, їх використання у повній мірі залежить від того художнього образу, якого хоче домогтися митець.

Наступна лекторка – художниця зі сценічного освітлення, співзасновниця, технічна директорка візуальних проєктів, кураторка проєктів, фотографка ГО «Культурне об’єднання HRONOTOP.UA» Світлана Змєєва – дала учасникам резиденції цікаві теми для рефлексій. Вона намагалася не просто розтлумачити слухачам певні поняття, а шляхом влучних запитань підвести їх до вірних думок щодо створення за допомогою світла художнього образу. І навіть ті, хто мав досвід роботи зі світлом, змогли подивитися на свою професію немов би з іншого боку, зрозуміти, як за допомогою аналізу сценічної ситуації домогтися якісно іншого результату. Можливо, дехто навіть відчув, що у звичайній виробничій ситуації його потенціал використовується лише частково і мав привід замислитися, як краще донести до режисера-постановника свої ідеї. А режисери, в свою чергу, вчилися розмовляти зі світловиками на їхній мові.

Друга половина дня, як завжди, була присвячена самостійній роботі, а на сесії з менторами учасники резиденції обговорювали свої ідеї, причому куратори обережно намагалися скоригувати їх у бік максимальної виразності запропонованих для обговорення світлових сценічних «історій».