Афіша подій СХІД ОПЕРА. Дізнайся тут >

Дев’ятий день музично-театральної резиденції «Light & Space»

Сьогоднішнього гостя – вірніше, не гостя, а тьютора, хоча він справді став для Харкова дорогим гостем – чекали з нетерпінням. Юрій Костенко, співзасновник та генеральний директор Front Pictures – орієнтованої на створення яскравих шоу, захоплюючої сценічної графіки української студії інноваційних візуальних технологій, котра має велику кількість проєктів, реалізованих у багатьох країнах світу – в певних колах є воістину легендарною особистістю. Навіть коли тільки розкриваєш сайт компанії, буквально подих перехоплює від захвату, стільки цікавих рішень там продемонстровано.

Свою лекцію «Художній потенціал сучасних мультимедіа технологій» він розпочав із відеопрезентації деяких приладів, зокрема, відеопроєкторів. Коментуючи характеристики кожного і поступово демонструючи їхню градацію, він дав учасникам резиденції надзвичайно цінну інформацію, основану на досвіді Front Pictures та інших компаній, за діяльністю яких доводилося спостерігати. Не завжди театр може знайти кошти на необхідний йому дорогий прилад. Але, як переконалися слухачі, найдорожче не завжди є найефективнішим. Треба шукати те, що зможе спрацювати максимально точно – і тут розум і фантазія постановної групи допоможуть знайти неординарні рішення. Власне, завдяки цій ідеї і самій Front Pictures вдалося досягти надзвичайно переконливих результатів.

Юрій Костенко продемонстрував чимало цікавих художніх образів, створених за допомогою технологій, за ходом бесіди розкриваючи особливості деяких з них. Здивувати глядача, дати йому абсолютно новий досвід, який вразить, полонить його – в цьому, з точки зору лідера Front Pictures, основне завдання тих, хто працює над розробкою того чи іншого творчого проєкту.

Спілкування з Юрієм Костенком затяглося на цілий день. Він розбирав з учасниками резиденції їхні роботи, навчав, які програми для чого доцільніше використовувати, коротше – буквально віддавав всього себе тим, кому його досвід був просто необхідним. Мабуть, такий майстерклас був для них неоціненним – адже вже завтра, на пітчингу, всі вони перед радою тьюторів захищатимуть свої ідеї і братимуть участь у конкурсному випробовуванні. Отже, бажаємо найсильнішим перемоги – хоча переможених там точно не буде!