Афіша подій СХІД ОПЕРА. Дізнайся тут >

Десятий день музично-театральної резиденції «Light & Space»

Ось і залишився позаду важливий для учасників десятий день музично-театральної резиденції «Light & Space». Дехто з них дуже хвилювався, дехто був абсолютно впевненим у собі і своєму проєкті. Так чи інакше, всі добре підготувалися – і нікому не довелося червоніти перед радою тьюторів. Нагадаємо, за умовами резиденції учасникам був наданий список, який містив назви близько сорока музичних фрагментів. З них вони мали вибрати ті, які найбільш подобаються – у кількості нікого не обмежували. І за результатами цього вибору були сформовані групи, які працювали над тією чи іншою композицією. І сьогодні вони захищали те, що шліфувалося, доповнювалося впродовж попередніх днів резиденції.

Проєкти були дуже різні – від спроби втілення візуальними засобами глобальної історії людства, навіть з дещо апокаліптичним фіналом, до історії конкретної людини з її емоціями, внутрішнім світом, радощами й бідами. Кожна робота була по-своєму цікава. Іноді відсутність практичного досвіду в учасника резиденції компенсувалася нестримним польотом його фантазії. Тож, усі роботи виявилися цікавими. І хоча до деяких тьютори ставили більше запитань, ніж до інших, жодна врешті-решт не була забракована – мабуть, тут зіграли свою роль багатогодинні розмови з менторами, їх увага до молодих митців, вчасно зроблені корисні зауваження.

Після показу усіх робіт настала друга частина пітчингу – конкурсна. Звичайно, для багатьох виявилася знайомою та навіть улюбленою музика з кінофільму «Гладіатор». Але хто працюватиме над нею і виведе свій проєкт на фінальне шоу – це питання до сьогодні лишалося відкритим. Свої концепції захищало семеро учасників – участь у конкурсі брали тільки бажаючі. Деякі були доволі цікавими, але найбільш переконливою рада кураторів визнала пропозицію Петра Біденка.

Цей довгий і складний день не закінчився конкурсом – після цього учасники резиденції продовжили працювати над своїми проєктами, враховуючи зроблені під час пітчингу зауваження кураторів.