Афіша подій СХІД ОПЕРА. Дізнайся тут >

Дванадцятий день музично-театральної резиденції «Light & Space»

Марія Волкова – серед професіоналів це ім’я відоме настільки, що коментарів не потребує. Переважна кількість проєктів «NOVA OPERA», театру «Дах» і значна – Центру Леся Курбаса – справа її рук, її інтелекту, почуттів і професіоналізму.

Навіть нема сенсу зараз відтворювати зміст її лекції та майстеркласу: варто було б назвати це унікальним практичним посібником, де можна знайти будь-які конфігурації протистояння близьких «родичів» – проектора та прожектора. Дуже хотілося б почути від професіонала такого рівня якісь узагальнення, але… Марія Волкова і позиціонувалась як практик – і все, що вона говорила, варто було б значній кількості художників з освітлення, котрі працюють в Україні, просто законспектувати, бо, здається, лекторка не пропустила жодного можливого випадку конфлікту означених приладів і давала настільки конкретні й докладні рекомендації, що… захотілося все кинути та йти у художники з освітлення, бо, здається, цим людям підвладне все!

Варто зазначити, що всі процеси мають свій початок, іноді не всіма простежений: майже сто років тому, саме у Харківському державному театрі опери та балету, тоді Столичному, говорили про виняткову значущість світла – і робили фантастичні експерименти! Можливо, прийшов час повернутися до цих питань на новій стадії розвитку!

Власне, не хочеться повторюватися і викликати співчуття наших глядачів до учасників резиденції – так, на них найближчі дні чекатиме дуже важка, але вдячна праця. Але вони самі обрали свій жереб))) Третє вересня не за горами, і за цей час, ще й з такими тьюторами, їхні роботи мають зрости у професійному відношенні надзвичайно високо!