Афіша подій СХІД ОПЕРА. Дізнайся тут >

Чотирнадцятий день музично-театральної резиденції «Light & Space»

Передфінальний день музично-театральної резиденції «Light & Space», яка проходить на базі Молодіжного музичного хабу Харківського національного академічного театру опери та балету імені М.В. Лисенка / СХІД ОПЕРА, виявився, як і передбачалося, досить складним. Дві репетиції, ранкова і вечірня, з симфонічним оркестром – це навіть тим, хто вже призвичаївся до ритму передпрем’єрної пори в оперному театрі, витримати непросто. Але що поробиш – з умовами і завданнями резиденції не посперечаєшся. І чорнові ескізи, зроблені зранку, перетворилися на значно досконаліші картини увечері.

А на середину дня була запланована надзвичайно цікава дискусія – круглий стіл гостей-тьюторів і організаторів на тему «Комунікація у професійній спільноті». Сьогоднішня гостя, член ради тьюторів, оперна режисерка і кінорежисерка Оксана Юджиль (Тараненко) торкнулася надзвичайно цікавих питань – не тільки комунікації у групі постановників, а й комунікації театру з глядачами. Причому, як відзначила кураторка, за кордоном до цього питання ставляться набагато уважніше, ніж у нас. І не обмежуються стандартними рекламними формами у соцмережах та зовнішній рекламі, намагаючись вийти на максимально коротку дистанцію з глядачем. Заступник генерального директора СХІД ОПЕРА з маркетингу Ольга Євдокимова розповіла про форми роботи з глядачем у своєму театрі, про спроби зменшити дистанцію з аудиторією. На цьому шляху навіть трапилися курйози: в рамках рекламної кампанії до однієї з прем’єр спробували пограти з формою «театр в театрі», і актори від імені своїх персонажів почали скаржитися на важку долю. І глядачі, подумавши, що йдеться про них самих, дуже близько прийняли це до серця.

Загалом під час дискусії підіймалося чимало питань, але не всі можна було розвинути, бо вона затягнулася б до глибокої ночі – так, цікавість викликали протилежні погляди головного диригента СХІД ОПЕРА Дмитра Морозова та молодого режисера формації NOVA OPERA Антона Литвинова. Один відстоював «нішевість» опери як елітарного мистецтва, другий закликав до діалогу з глядачем. Звичайно, це абсолютно окрема тема, але й вона додала неординарних відтінків бесіді про комунікацію.

Своєрідний підсумок розмови підбила Оксана Юджиль (Тараненко): «Мені надзвичайно цікаво поспілкуватися з колегами, почути багато різних думок від людей, яких я дуже поважаю і ціную. В театрі, к і в кіно, є люди, які виробляють продукт, і люди, які це забезпечують. Але мені хочеться нагадати відому притчу, про людей, які будували собор. Один вважав, що кладе каміння, другий – що заробляє собі на хліб, третій – що будує храм. Але ж це притча про об’єднуючу ідею! Якщо люди в театрі будуть однодумцями – все буде добре!»