Афіша подій СХІД ОПЕРА. Дізнайся тут >

Фінальний день музично-театральної резиденції «Light & Space»

Ось і настав останній день музично-театральної резиденції «Light & Space». Зранку продовжилися репетиції учасників фінального світлового шоу – нагадаємо, за умовами в проєктах мали бути тільки речі, об’єднані в якихось інсталяціях, та світло, живих акторів на сцені не було.

На прес-конференції, яка передувала показу, генеральний директор-художній керівник ХНАТОБ ім. М.В. Лисенка / СХІД ОПЕРА, заслужений діяч мистецтв України Олег Оріщенко відзначив, що завдяки всім учасникам резиденції, кваліфікованим тьюторам і симфонічному оркестру вдалося досягти поставленої мети. Подякувала всім їм і співкоординаторка проєкту Жанна Чепела, особливо підкресливши заслугу Українського культурного фонду, який повірив у цю ідею та допоміг її реалізувати. Також зі словами вдячності виступили тьютори Світлана Змєєва та Дмитро Морозов, головний диригент СХІД ОПЕРА, заслужений діяч мистецтв України. Від імені учасників резиденції виступив режисер, співзасновник ГО «Культурне об’єднання HRONOTOP.UA» Антон Литвинов, який надзвичайно важливою перемогою резиденції вважає створення простору для діалогу, що зробило її унікальною: «Це неоціненно – ми дуже мало можливостей маємо, щоб поспілкуватися не в проєкті, в окремому неконкурентному середовищі, і дійсно працювати разом заради спільної мети».

Квитки на світловий перформанс не продавалися, оскільки організатори вважали його робочим моментом резиденції і відвідувачів вирішено було пускати за попередньою реєстрацією – тих, кому близька тема руху світла й кольорів у просторі. Незважаючи на те, що показ був закритий, зацікавлених виявилося багато, партер був повний людей. Власне, зважаючи на велику кількість переглядів лекцій і робочих процесів резиденції, цього можна було чекати.

Надзвичайно приємно відзначити, що від перших репетицій до фінального шоу суттєво зросла майстерність учасників резиденції. Їх роботи виглядали більш зрілими та переконливими. Коментуючи результати резиденції її тьютор, художниця з освітлення Світлана Змєєва відзначила: «Кожен з учасників має своє бачення, у кожного різний досвід, і дивитися на те, як вони створювали з нуля якісь роботи, працювали в команді… Можливість діалогу, те, як він розвивався – між музикою, між баченням візуальної картинки – для мене це теж було плюсом»

Як завжди буває, у публіки виявилися свої фаворити. Комусь сподобалася струнка форма першої ж композиції – прокоф’євського Маршу з опери «Любов до трьох апельсинів» (Антон Литвинов, Карина Мозир, Ганна Альошина, Наталія Коцар), когось захопила музична й світлова динаміка фіналу 2 дії балету «Собор Паризької Богоматері» Ц. Пуні-Л. Боельмана (Свєтлєна Вадько, Карина Мозир, Ганна Альошина, Олена Пуль) або чарівна казковість створених за допомогою пісочної анімації картинок, що супроводжували Адажіо з балету «Лускунчик» П. Чайковського (Свєтлєна Вадько, Тарас Москалик, Лілія Петренко). Стильно виглядало оформлення увертюри до опери «Весілля Фігаро» (Олена Пуль, Свєтлєна Вадько, Антоній Матисік, Тарас Москалик). Розкішшю барв заворожувала сцена вакханалії з опери «Самсон і Даліла» (Лілія Петренко, Наталія Коцар, Карина Мозир, Ганна Альошина), світлою медитативністю – «Мелодія» М. Скорика (Свєтлєна Вадько, Олена Пуль, Карина Мозир, Ганна Альошина). Виструнченим і глибоким було прочитання сюїти М. Циммера з музики до к/ф «Гладіатор» (Петро Біденко), яка стала фінальним акордом резиденції. Своє захоплення мультимедійним перформансом висловили почесні гості – генеральний директор Panasonic Україна пан Кодзі Терадзіма та його заступниця Світлана Муравей. За їхнього сприяння для резиденції було надане проєкційне обладнання високого класу, в Україні ще не розповсюджене – компактний безфільтровий проєктор, який використовується в усьому світі для найяскравіших шоу та допомагає творчим колективам втілювати в життя найсміливіші задуми. А таких задумів під час проведення музично-театральної резиденції «Light & Space» було реалізовано чимало!