Афіша подій СХІД ОПЕРА. Дізнайся тут >
 

 

 

 

 

 

 

ДОСВІД & ОСВІТА
з вільним доступом

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Перед відправкою заявки будь-ласка ознайомтесь з положенням та умовами участі в резиденції тут!

Міжнародне журі першого в Україні конкурсу молодих композиторів, які створюють музику для опери і балету, 27 листопада оголосило ім'я переможця: перше місце посіла харків'янка Юлія Філіпська, яка представила на конкурс камерну кантату для двох голосів і ансамблю «Натюрморти» на вірші Йосипа Бродського. Друге місце зайняла киянка Вікторія Шинкаренко за балет для дітей «VIP бал-маскарад».

Перша премія конкурсу, який відбувся за підтримки Українського культурного фонду, становить 50 тис. грн., друга - 27,5 тис. грн. Схід Опера також спеціально відзначила дипломами двох інших фіналістів - композитора, диригента, співзасновника ансамблю Sed Contra уродженця Донецька Сергія Вилку і киянина Адріана Мокану, переможця Міжнародного конкурсу молодих композиторів імені Фредеріка Момпоу в Барселоні в 2017 році.

Ю.Філіпская закінчила харківське музучилище ім. Б.Лятошинського (теорія музики) і харківський університет мистецтв ім. І.Котляревського (композиція). Неодноразово брала участь в національних та міжнародних конкурсах і фестивалях (Україна, Німеччина, Греція), отримувала звання лауреата і Гран-прі. Викладає в рідному музичному училищі і пише дисертацію по творчості сучасного композитора Бориса Тищенко. Цікавиться жанрами опери та симфонічної музики.

В.Шінкаренко навчається на 6-му курсі Національної музичної академії України ім. П.Чайковського, лауреат декількох національних музичних конкурсів, грає на народних інструментах - бандурі та кобзі.

Як повідомлялося, 26 листопада відбувся фінал конкурсу, в якому у виконанні інструментального ансамблю і солістів Схід Опера прем'єрно прозвучали музичні твори 4-х молодих українських композиторів: дитячий балет, дві камерні кантати і камерна опера.

Конкурс організований Схід Опера за підтримки Українського культурного фонду.

Членами журі були 6 майстрів: американський композитор, чия музика виконується на всіх континентах світу Річард Кемерон-Вульф, іспанський композитор Августин Кастілья-Авіла, що зараз керує Sommerakademie Mozarteum в Зальцбурзі, польська композиторка і лібретистка Катажина Брохоцка, яка написала 9 опер; головний режисер та постановник Схід Опера, координатор кількох фестивалів Армен Калоян; оперний, симфонічний і хоровий диригент, органіст, головний диригент Схід Опера Дмитро Морозов і український композитор Сергій Пілютиков, лауреат багатьох міжнародних конкурсів продюсер і куратор ряду міжнародних проектів.

Схід OPERA - новий бренд Харківського національного академічного театру опери та балету ім.М.В.Лисенка. Під цим брендом восени театр відкрив свій 143-й сезон. Заснований в 1875 році, сьогодні є єдиним національним театром опери та балету на Сході України. У репертуарі - 65 оперних і балетних постановок. Протягом року на великій сцені грається 270 власних спектаклів, в минулому сезоні тут випущено 8 прем'єр. Тільки театральна трупа об'єднує понад 300 артистів, а всього тут працюють майже 750 осіб. Новий бренд покликаний оновити сприйняття театру і запустити інноваційну ідею розвитку театру як сучасного центру музичної і театральної культури, орієнтованого не тільки на класичний репертуар, а й на сучасні та експериментальні постановки, на відкритість новому і просування актуальної української та світової культури в молодіжне середовище. В рамках ребрендингу розроблений і впроваджений новий логотип театру, відкрилися нові майданчики (камерна сцена, відкрита сцена і експериментальний лофт), сформований Музичний Молодіжний Хаб, в рамках якого проведено фестиваль «Схід OPERA Просто неба», проведено Конкурс молодих композиторів.

Контакти

ДП «Харківський Національний Академічний Театр Опери та Балету ім.М.В.Лисенка»/ Схіd OPERA

61 000, вул.Сумська,25, Харків, Україна

skhidopera.com

skhidopera-hub.com

e-mail: info@skhidopera-hub.com