Афіша подій СХІД ОПЕРА. Дізнайся тут >
 

 

 

 

 

 

 

ДОСВІД & ОСВІТА
з вільним доступом

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Перед відправкою заявки будь-ласка ознайомтесь з положенням та умовами участі в резиденції тут!

З проведенням першого в Україні конкурсу молодих композиторів, що створюють музику для опери і балету, Схід Опера проявила себе як авангард українського музичного театру, вважають учасники міжнародного журі конкурсу.

Так, іспанський композитор Августин Кастілья-Авіла, який зараз керує Sommerakademie Mozarteum в Зальцбурзі, зазначив, що подібним конкурсом сьогодні може похвалитися далеко не кожна країна.

«Дуже важливо відзначити роль Схід Опера, тому що саме тут сьогодні закладається майбутнє оперного мистецтва в Україні. Я захоплений цією ініціативою і захоплений Україною, тому що далеко не в кожній країні Європи сьогодні є такий конкурс. Ви ще самі, можливо, не розумієте, що ви зробили, адже сюди можуть з'їжджатися композитори з усього світу », - сказав він.

Інший учасник журі, американський композитор Річард Кемерон-Вульф, чия музика виконується на всіх континентах світу, також високо оцінив цю ініціативу і висловив надію, що вже другий конкурс відбудеться як міжнародний: «Вважаю, що другий конкурс потрібно провести як міжнародний, але з обов'язкової окремої номінацією для українських композиторів, а для переможця нагородою може бути замовлення на створення нового твору для репертуару театру».

Представник України в журі композитор Сергій Пілютіков, лауреат багатьох міжнародних конкурсів і куратор ряду музичних проектів, зазначив, що організація великим театром подібного змагання для молоді - унікальна ініціатива не тільки для України.

«Я вітаю харківський театр з такою проривною подією, це дуже круто і дуже почесно для Харкова. Ви стаєте в авангарді оперного мистецтва, оскільки такого конкурсу немає в інших містах України і немає в довколишніх країнах. Ви - як криголам, який прорубує дорогу собі і іншим », - сказав С.Пілютіков і також підтримав ідею виведення конкурсу на рівень міжнародного.

Як повідомлялося, 27 листопада в Харкові завершено перший Конкурс молодих композиторів, який організований Схід Опера за підтримки Українського культурного фонду. У конкурсі взяли участь 8 українських композиторів, що створюють музику для опери і балету. У фінал вийшли 4 композитора. Переможцем визнана харків’янка Юлія Філіпська, яка представила камерну кантату для двох голосів і ансамблю «Натюрморти» на вірші Йосипа Бродського. Друге місце зайняла киянка Вікторія Шинкаренко за балет для дітей «VIP бал-маскарад». Перша премія становить 50 тис. грн., друга - 27,5 тис. грн. Спеціальних дипломів удостоєні і два інших фіналіста - композитори Сергій Вілка та Адріан Мокану. У міжнародному журі були представлені відомі музичні експерти з 4х країн (Іспанія, Польща, Україна, США).

Схід OPERA - новий бренд Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.В.Лисенка. Під цим брендом восени театр відкрив свій 143-й сезон. Заснований в 1875 році, сьогодні є єдиним національним театром опери та балету на Сході України. У репертуарі - 65 оперних і балетних постановок. Протягом року на великій сцені грається 270 власних спектаклів, в минулому сезоні тут випущено 8 прем'єр. Тільки театральна трупа об'єднує понад 300 артистів, а всього тут працюють майже 750 осіб. Новий бренд покликаний оновити сприйняття театру і запустити інноваційну ідею розвитку театру як сучасного центру музичної і театральної культури, орієнтованого не тільки на класичний репертуар, а й на сучасні та експериментальні постановки, на відкритість новому і просування актуальної української та світової культури в молодіжне середовище. В рамках ребрендингу розроблений і впроваджений новий логотип театру, відкрилися нові майданчики (камерна сцена, відкрита сцена і експериментальний лофт), сформований Музичний Молодіжний Хаб, в рамках якого проведено фестиваль «Схід OPERA Просто неба» і Конкурс молодих композиторів.

Контакти

ДП «Харківський Національний Академічний Театр Опери та Балету ім.М.В.Лисенка»/ Схіd OPERA

61 000, вул.Сумська,25, Харків, Україна

skhidopera.com

skhidopera-hub.com

e-mail: info@skhidopera-hub.com