Журі
Команда Конкурсу з гордістю представляє Почесних членів Журі!
Річард Кемерон-Вулф (США)
Композитор, піаніст, викладач фортепіано та композиції, популяризатор сучасної академічної музики.
Член ради директорів Альянсу композиторів Америки (2010-2015);
Адміністратор фундації «Друзі американської музики» ( 1974 – т.ч.)
У різні роки координатор проектів : Музичний фестиваль у Нью-Мексико, фестиваль «Музика з ангельського вогню», Центр американської музики імені Чарльза Айвза.
У якості композитора співпрацював з Joffrey Ballet та Jose Limon Company ( Нью-Йорк).
Викладач теорії музики, історії музики та композиції в Університетах Нью-Йорк та Нью-Мексико;
Ведучий щомісячного тригодинного радіо-шоу Sunday Morning Classics (переважно з музикою ХХ століття).
Нині музика Р. Кемерона-Вульфа виконується регулярно на всіх континентах світу. Сам композитор веде активну просвітницьку та композиторську діяльність, у тому числі, у співробітництві з українськими музикантами та артистами. Він є автором багатьох камерних творів, серед яких опери "A Sound-Shroud for Bill Knott, "Through a Glass Darkly", кантата "Breathless", інструментальні та вокальні твори у різних жанрах сучасної музики та перформативного мистецтва, у тому числі, у жанрі камерної мікроопери.
Агустін Кастілья-Авіла (композитор, Іспанія/Австрія)
"Дуже високий ступінь оригінальності, він завжди шукає нові горизонти", - так каже про Агустіна Кастилья-Авіла Олександр Мюлленбах, директор Sommerakademie Mozarteum, Зальцбург.
Агустін Кастилья-Авіла вивчав гітару в Conservatorio Superior de Sevilla з Дж. Калеро, в London College of Music з К. Бонеллом, у Guildhall School of Music з Р. Брайтмором, в Mozarteum University в Зальцбурзі з І. Сьюерсом та в Arizona State University з Ф. Кунце. Композиції навчався в Mozarteum University в Зальцбурзі під керівництвом А. Хельскі та Р. Фебел та в Luxemburg Consevatoire під керівництвом А. Мюлленбах.
Продовжував навчання, відвідуючи майстеркласи гітаристів D. Russell, M. Barrueco, R. Dyens та ін., а також зкомпозиторів S. Sciarrino, D. Schnebel, C. Halffter, T. Marco, J. Kaipainen, J. Tiensuu та ін.
Викладав у Conservatorio Profesional de Ceuta та Conservatorio Elemental de Lucena в Іспанії а , також в Arizona State University в США.
Він є віце-президентом музичного товариства "Мікротональна музика" в Австрії, регулярно читає лекції в Reina Sofia в Мадриді, Санкт-Петербурзькій консерваторії, Лондонській музичній школі Guildhall, консерваторії Yong Siew Toh в Сінгапурі та ін.
Його музикою диригували D. Russell-Davies, T. Ceccherini, J. Kalitzke, H. Lintu, A. Soriano, H. Schellenberger та ін.
Власне композиторське порт фоліо Агустіна Кастилья-Авіла включає соло- та камерну музику, оркестрові, театральні п'єси, хореографічні твори та п'ять камерних опер. Публікується для Doblinger, Trekel, Neue Musik Verlag, видання Da Vinci і видання Bergmann.
Нагороджений музичною премією Регіону Зальцбург 2013 р.
Катаржина Брохоцка (композиторка, Польща)
Польська композиторка та лібретистка, авторка симфонічних, камерних та сольних творів, що спеціалізуються на вокальній, оперній та театральній музиці. Є переможцем численних міжнародних конкурсів та отримувачем нагород, серед яких - Друга премія міжнародного конкурсу композиторів за оперу "Людина з виробництва" (Grand Theatre Łódź, Poland 2017), премія "Audience Award for the Fringe Festival 2013" за кращий твір для музичного театру та опери (Вашингтон 2013) , Премія Художнього директора Opera Vista (м. Х'юстон, 2010), Головний приз у номінації “камерна музика” 2008 року. Міжнародного конкурсу композиторів David Walter/ISB; Спеціальна відзнака 2008 Nancy Van de Vate International Composition Prize for Opera, Vienna у номінації "Опера".
Була фіналісткою Douglas Moore Fund for American Opera Competition (New York 2010), отримала другу нагороду у Flourish Opera Competition (London 2012) та 2010 I.C.A. Composition Competition, отримувала гранти Фонду сприяння творчості Польського Міністерства культури та національного надбання (2010 р.). Є автором 9 опер.
Її твори виконані в Польщі (Варшавська філармонія, Національний форум музики у Вроцлаві, Варшавська Камерна Опера, Філармонія Каліша, Судєтська філармонія, Вармінсько-Мазурська філармонія, Вроцлавський камерний оркестр Leopoldinum та ін.), а також за кордоном: Opera Up Close, London; Microscopic Opera, Pittsburgh; Opera Vista, Houston; Opera in the Ozarks, Arkansas. Творчість композиторки представлена на таких фестивалях, як: 5th European Double Bass Congress (2016 Prague), Audio Stage 2013 (Warsaw, Poland); 2013 Artscape Festival (Baltimore, USA); 2013 Capital Fringe Festival, (Washington, USA); 2009 Society of Composers, Inc. Conference; 2015, 2009 та 2007 International Society of Bassist Conventions; 2006 Music Unsere Zeit Festival, Muenster, Germany. Пані Брочоцка також є автором музики до численних театральних вистав, що виконуються в драматичних і лялькових театрах по всій Польщі. Дебютний компакт-диск "Brochocka, Weinberg: Double Bass Works" виданий компанією CD Accord Music Releases у 2015 році.
Закінчила музичну академію ім. Кароля Липинського у Вроцлаві (Польща), клас проф. Яна Антонія Віхровського та Wanda L. Bass School of Music, Oklahoma City University, де навчалась в Едварда Кінгхта.
Отримала стипендію освітньої програми “Socrates-Erasmus” та навчалась композиції в Бухарестському Музичному Університеті (Румунія) у проф. Доіна Ротару. В даний час отримує ступінь доктора в Frederic Chopin University of Music.
Армен Калоян (головний режисер Схід ОПЕРА, Україна)
1986 р. закінчив Харківську середню спеціальну музичну школу по класу віолончелі. Випускник театрального відділення Харківського національного університету мистецтв ім.. І.П.Котляревського, актор та режисер. Був актором Київського академічного Молодого театру і театру «Браво», харківського театру «Арабески». Викладає у Харківському національному Університеті мистецтв ім..І.П.Котляревського акторську майстерність ( оперний клас), сценічний рух, фехтування. Доцент кафедри оперної підготовки, режисер оперної студії, де здійснив низку постановок. З 2004 р. – режисер, з 2016 р. – головний режисер Харківського Національного Академічного Театру Опери та Балету ім.М.В.Лисенка.
Здійснив постановки опер : «Дон Жуан» В.-А.Моцарта, «Сільська честь» П.Масканьї, «Бестіарій» О.Щетинського, «Рита» Г.Доніцетті, «Шлюбний вексель» Дж.Россіні, «Тоска» Дж.Пуччини, «Кармен» Ж.Бізе, «Отелло» Дж.Верді, «Мазепа» П.Чайковського.
Постійний спік координатор фестивалів «Summer Opera Fest», «СХІД Opera Fest», «Ніч в Опері», «Схід ОПЕРА Просто Неба Фест».
Армен Калоян є одним з співавторів ідеї назви «Схід Опера» для Харківської Національної Опери.
З весни 2018 р. Армен Калоян є співкоординатором проектів глобальної ініціативи Схід Опера – Молодіжного Музичного Хабу та активно просуває ідеї розвитку Схід ОПЕРА у якості наймасштабнішого, відкритого до співпраці та привабливого на теренах України та Європи для молодих талантів та глядачів центру музичного та перформативного мистецтва.
2013 р. отримав Премію ім. Крушельницького в області театрального мистецтва за кращу режисуру ; 2017 р. отримав почесну відзнаку «Золотий клейнод родини Мазеп» за видатні досягнення в справі відродження української культурної спадщини і вшанування пам’яті гетьмана Івана Мазепи, того ж року нагороджений Орденом Святого Миколая Чудотворця за заслуги з відродження духовності в Україні та утвердження Помісної Української Православної Церкви» (Киевский Патриархат Украинской Православной Церкви)
Дмитро Морозов (головний диригент Схід ОПЕРА)
Дмитро Морозов – оперний, симфонічний та хоровий диригент, органіст, піаніст-ансамбліст, аранжувальник.
Випускник Харківського музичного училища по класу О.Б. Лінькова (1995 р.) та Національного університету мистецтв ім. І. Котляревського у того ж майстра зі спеціальності «хорове диригування» (1999 р.). Удосконалювався в диригентській майстерності у Лауреата Державної премії СРСР Є. Свєтланова (м. Москва, РФ) та італійського маестро Луїджі Челегіна.
Закінчив асістентуру-стажування у Національній музичній академії ім. П. Чайковського, м. Київ (клас професора В.Б. Гнєдаша) в 2005 р. Працював в Дніпропетровському Будинку органної та камерної музики, в Дніпропетровській консерваторії, де поставив оперу «Орфей» К. Монтеверді (національна прем’єра).
З 2002 по 2010 – диригент ХНАТОБа ім. М. Лисенка. Диригент-постановник оперних спектаклів, серед яких помітне місце посідає музика сучасних авторів: «Жнива скорботи» (панахида за померлими з голоду) Є. Станковича (національна прем’єра), «Листи кохання» В. Губаренка, а також «Одруження» М. Мусоргського. Крім того, диригував виставами репертуару: «Аїда», «Травіата», «Трубадур» Дж. Верді, «Паяци» Р. Леонкавалло, «Флорія Тоска» Дж. Пуччіні, «Алеко» С. Рахманінова, «Пікова дама», «Євгеній Онєгін», «Лебедине озеро» П. Чайковського, «Князь Ігор» О. Бородіна та ін.
У 2010 – 2011 рр. – диригент Воронезького оперного театру (РФ). З 2011 по 2014 рр. – головний диригент Національного театру оперети (м. Київ), де здійснив постановки «Цілуй мене, Кет!» К. Портера, «Циганський барон» Й. Штрауса, диригував низкою вистав, а також започаткував там концерти симфонічної музики. Крім того, є засновником фестивалю «Оpen air» 2012 – 2014 рр. у м. Буча Київської області.
Працював за контрактом як запрошений диригент у Каїрській Національній опері (Єгипет).
Впродовж останнього десятиріччя співпрацює з Молодіжним симфонічним оркестром ХНУМ ім. І. Котляревського, де започаткував фестиваль «Перлини світової симфонічної класики», а у 2008 році здійснив світову прем’єру «Реквієму» А. Сальєрі, у 2015 р. визнану кращим виконанням цього твору в світі. Нині є головним диригентом МСО.
З вересня 2015 року – диригент ХНАТОБу ім. М. Лисенка. Здійснив постановку балету «Снігова Королева» О. Шимка.
З 2017 р. – головний диригент Схід ОПЕРА.
Сергій Пілютіков (композитор, Україна)
Лауреатконкурсів: міжнар. “Gaudeamus” (1993, фіналіст, Амстердам, Голандія, інстр.ансамбль“Голоси рік”), всеукр. конкурсу композиторів-студентів “GradusadParnassum” (Київ, 1994,1-а премія), міжнар. конкурсу саксофоністів “Сельмер–Париж в Україні” за кращий твір українського композитора для саксофона (2000, Соната для саксофона-соло, диплом);премій: радіостанції DeutsheWelleCompositionAward (2001, Кельн, “Німецька хвиля”,1-а премія), ім. Б. Лятошинського (2010). Отримав Гранд Президента України за проект “Музика – жива реальність” (2008). Закінчив Університет (1987, історичний ф-т), ф-т композиції в. Інституті мистецтв у Харкові (1995, кл.О. Щетинського). 1999 переїхав до Києва, де заснувавансамбльнової Музики“Рикошет”і став його худ. керівником. 2001–07 – директор міжн.фестивалю“Форум музики молодих” (Київ), з 2010 – член оргкомітету “Київ Музик Фест”, з2010 –директор “Департамента по створеннювласноїмузичноїпродукції”т/к СТБ. Ініціював і провів для муз. громадськості Києва низку творчих проектів: курс публічних лекцій “Сучасні композиторські техніки” (2005–06), майстер-класи с композиторами Б. Шеффером (Польща), Г. Рое, Р. де Рааф (Нідерланди), В. Ланн (США) (всі 2005–07), серию публичних лекцій-бесід з композиторамиВ. Сильвестровим(опубліковано окремою кн.) таО. Щетинским(2007). 2008 виступив з лекцією про укр. музику в Токійській консерваторії (Японія).
Початком знайомства публіки з музикою Пілютікова стало виконанняп’єси“Голоси рік” Ксенакіс–Ансамблем у Амстердамі під час муз. тижня “Gaudeamus” (1993, Нідерланди). За тим твори П. звучали на багатьох фестивалях як в Україні – Форум музики молодих (1993–2005, Київ), “Київ травневий” (1999), “Київ Музик Фест” (1999–2016), “Контрасти” (1999–2016, Львів), “Два дні і дві ночі” (1999–2016, Одесса), “Музичні прем’єри сезону” (1999–2007, Київ); так і за кордоном – “Дні нової музики” в Цюріху (1998, Швейцарія), “Musika Nova” (1999, Софія, Болгарія), Фестиваль нової музики (2000, Словения), “Перспективи” (2000, Вірменія), Дні нової музики (2001, Кишинев, Молдова), “Охридське літо” (2001, Македония), “Encuentros” (2002, Аргентина,), “Internationales Beethovenfest” (2001, Бонн, Німеччина), “Musica nova” (2007, Бразилія,), Дні нової музики (2007, Бельгія), Днi української музики в Японії (2008, Токіо). Твори композитора звучали в концертах різних міст України, а також у Болгарії, Литві, Німеччині, Польщі, США, Франції, Швейцарії.
Інтерпретаторами творів Пілютікова стали відомі муз. колективи, зокрема, Цюріхський ансамбль нової музики (Швейцарія), Ксенакис-ансамбль (Нидерланды), “Авалон-тріо” (Швейцарія), Стокгольмський квартет саксофоністів (Швеція), солісти Московського ансамблю сучасної музики (РФ), струнний квартет Токійскої консерваторії, Київ. квартет саксофоністів п/кЮ. Василевича, ансамблі “Кластер” (Львів) і “Рикошет” (Київ), київ. камер. оркестр “ARCHI”,Нац. засл. академ. симф. оркестр України,симф. оркестри НМАУ, львів. філармонії та Нац. радіо-компанії України, Osthwestern University Symphony Orchestra,Нац. ансамбль солістів “Київська камерата”, Київ. кам. оркестр, кам. оркестр Рівнен. філармонії (під орудою диригентів Д. Блюма,М. Дядюри,Р. Кофмана, Т. Криси, М. Кузина, Д. Массона,В. Матюхина,М. Пікульского,В. Протасова,В. Рацюк,В. Рунчака,В. Сіренка,П. Товстухи, В. Ямпольского та ін.); а також солісти-виконавці – саксофоністи М. Сіффер (Франція), К. Кіршке (Німеччина), О. Волков (РФ), Д. Максфілд і П. ван Регенмортер (США), флейтисти Й. Ісаак і Р. де Брі (Нідерлданди), L. Goethe-McGinn (США), піаністи Р. ван Раат (Нідерланди), П. Хоффман (Німеччина), А. Мелікян (Вірменія), А. Каспаров (Россія/США), Ю. Полубєлов (РФ),Д. Писаренко, швейцарські музиканти Л. Гартман (влч.) і Г. Й. Фінк (фп.), нім. дует З. Блазі (влуч.) і П. Хоффманн (фп.), фаготист Д. Райнхард (США), ударник Р. Шторц (Польща) та ін.
Починаючи з 2015 П., не полишаючи композиції в академ.жанрахіформах, у плані творч. експерименту написав кілька зразків устилірок-музики, що прозвучали в спільних зС. Зажитькомпроектах, вик. рок-гуртом “Heat” / “Спека” (2015) і “ Карнавальна спека” (2016).
З 2010р.- директор, композитор та музичний продюсер програм власного виробництва холдингу Starlightmedia (телеканали СТБ, Новий канал, ICTV, QTV, M1, M2):Вікна-Новини,Танцюють всі, Х-фактор, Все буде смачно, Інсайдер, Давай поговоримо про секс, Серця трьох, UkrainianNationalEurovisionSongContest, Крихітні історіїта ін.
Музичний продюсер та автор музики до програм: «Любов коняча з людської примхи», « Трохи вогню для примирення світу», « Етнічні німці Харківщини»,ХОДТРК.
Твори Пілютикова транслювалися укр. і заруб. радіокомпаніями (Deutshe Welle, B-B-S, радіо “Ера”), т/к (СТБ, Новий канал, 1+1 тощо), автор музики до ряду худ. і док. Фільмів («Смерть Шпионам»,2008, «Закон», 2008 )
Літ. тв.: В. Сильвестров. Дождаться музыки. Лекции–беседы (у співавторстві з В. Сильвестровим). – К., 2010