Афіша подій СХІД ОПЕРА. Дізнайся тут >

Харківський Національний Академічний Театр Опери та Балету ім.М.В.Лисенка

презентує

МОЛОДІЖНИЙ МУЗИЧНИЙ ХАБ Схіd OPERA

Конкурс композиторів

Схіd OPERA / Схід ОПЕРА - нове ім’я Харківського Національного Академічного Театру Опери та Балету ім.М.В.Лисенка, що динамічно розвивається та швидко змінюється у активному пошуку свого власного місця у глобальному музичному та театральному світі та поєднує найкращі традиції з актуальним поглядом на сучасне перформативне і музичне мистецтво. Майже 100 років тому саме харківська Опера стала першим стаціонарним українським оперним театром, а зараз Схіd OPERA - єдиний театр на Сході України, що має статус національного.

Молодіжний Музичний Хаб (ММХ)- глобальна ініціатива Схіd OPERA, що заявлена харківською Оперою для створення найкращих умов для творчого обміну, розвитку та становлення молодих талановитих музикантів, диригентів, режисерів, балетмейстерів, співаків, акторів, танцюристів, художників, композиторів та лібретистів.

Метою започаткованих у театрі змін є становлення Схіd OPERA у якості сучасного мультижанрового центру музичної та театральної культури, що є орієнтованим на промоцію актуальної української та світової культури серед молодіжної аудиторії.

Харківська музична школа є відомою далеко поза межами України, але,на жаль,наша молодь рідко отримує повноцінні можливості для професійного розвитку. Це продовжує одну з найсталіших харківських традицій відтоку талантів. Але ми реалісти й дуже добре відчуваємо, що Україна за останніх років реально увійшла у загальноєвропейський культурний та соціальний контекст. Кордони відкриті,українці вже влилися в глобальні професійні міграційні потоки. Наші земляки творять сучасну світову культуру поруч з колегами з різних країн у найкращих світових культурних локаціях. Що робить ці локації кращими та успішними? Інколи успіх базується на історії та традиціях, іноді - на інвестиціях та регулярній політиці підтримки культурних проектів, але - завжди - на ініціативі та спроможності до співпраці, на бажанні створити комфортні умови та креативну атмосферу і підтримати її організаційно та ресурсно.

Саме це ми вже робимо в Схіd OPERA.

Конкурс композиторів

Молодіжний Музичний ХАБ (ММХ) – не «адміністративна» ініціатива; вона цілком природньо визріла у великому колективі Схіd OPERA, що об’єднує зараз багато талановитої та небайдужої молоді. Це режисери, диригенти, солісти, музиканти, художники, проектні менеджери, зацікавлені у синергії власного творчого розвитку, розвитку та інтеграції у загальносвітовий культурний контекст та просування саме українського культурного продукту через реалізацію соціально-культурних проектів у галузі креативної індустрії.

ММХ підтриманий керівництвом Схіd OPERA та включений до Стратегії розвитку театру як один з найважливіших напрямів.

30 червня та 1 липня 2018р., під час традиційного Summer Opera Fest, було презентовано першу прем’єру у рамках Молодіжного Музичного Хабу – оперу Віталія Губаренка «Сват мимоволі» за класичною українською комедією Г.Квітки-Основ’яненка «Шельменко-денщик». Молода творча постановочна група складається з тих, хто вже працює у Схіd OPERA, і з запрошених молодих митців. Ми маємо намір широкого прокату цієї вистави не тільки на сцені нашого театру – метою цієї постановки також було створення продукту, що має бути продемонстрований широкій глядацькій аудиторії у містах та селах Харківської, Донецької та Луганської областей.

Конкурс композиторів

У червні 2018 р. за участі композитора, піаніста та педагога Річарда Кемерона-Вулфа (США), молодих музикантів та солістів Схіd OPERA було відкрито Камерну Сцену у фойє театру. Творча та арт-менеджерська команда наразі готує регулярну програму концертів та перформансів у різноманітних напрямках та жанрах класичної та сучасної камерної музики, що має розпочатися вже у вересні 2018 р.

У сезоні 2018/2019 ми готуємось організувати перший конкурс молодих композиторів, що мають створити сучасний український музичний продукт у форматі як великої, так й камерної форми для подальшого показу на сценах Схіd OPERA.

Ще одним великим кроком щодо популяризації музичного та театрального мистецтва є відкриття та творче наповнення Схіd OPERA Просто Неба stage – відкритого сценічного майданчика на території Схіd OPERA для розвитку форматів «просто неба». Ця ініціатива дуже добре сприймається молодіжною аудиторією, про що свідчить великий глядацький інтерес до низки заходів, що були проведені влітку 2018 р.

У вересні 2018 заявлена програма 4-денного фестивалю у форматі «просто неба», який включений до офіційної програми Схіd OPERA - Схіd OPERA Просто Неба FEST.

З часом ми бачимо Молодіжний Музичний Хаб розвинутою мережою щорічних міжнародних творчих конкурсів, культурних резиденцій та фестивалів. Народжені у Хабі нові музичні та театральні продукти глядачі вперше побачать на сценах Схіd OPERA – Великій, Малій, Камерній, Проста Неба та у ЛОФТі.

Конкурс композиторів

Для нас є важливим розвиток проектів, спрямованих на створення умов для реалізації творчих, загальнокультурних, освітніх та соціальних ініціатив молоді у галузі культури та креативної індустрії. У сезоні 2018/2019 р.р. Схіd OPERA планує початок формування регулярних просвітницьких програм для молоді, а також надання можливостей для аматорських колективів та виконавців у форматі творчого експерименту. Ми вважаємо, що синергія сьогодні народжується на перетині не тільки жанрів, а й у співробітництві з громадськими організаціями та підприємствами у галузі незалежної масової інформації. Одним з партнерів Схіd OPERA є медіагрупа «Накипіло» (nakipelo.ua), що створена в Харкові у 2014р. та є одним з лідерів громадської журналістики в Україні. Це партнерство реалізоване у спільних проектах – у тому числі, таких, як Схіd OPERA Просто Неба stage та Схіd OPERA Просто Неба FEST, у регулярній програмі створення актуального якісного та цікавого інформаційного контенту.

Ми вСхіd OPERA зацікавлені у партнерах, що співпрацюватимуть з нами у розвитку Молодіжного Музичного Хабу,а також у спонсорах і меценатах, що підтримуватимуть його проекти.

Безумовно, життєздатність проектів Молодіжного Музичного Хабу залежатиме не тільки від високого творчого рівня, але й від фахового рівня арт-менеджменту.

Для реалізації проектів у сезоні 2018/2019 сформована проектна команда, до якої увійшли як співробітники театру, так і залучені на проектних засадах учасники.

Тож, обраний театром слоган «Схіd OPERA єднає!» підкреслює нашу щиру відкритість для творчих ініціатив та їх спільної професійної реалізації та промоції.

Конкурс композиторів

Реалізація заявлених планів потребує організаційної, інформаційної та фінансової підтримки. У своїй щоденній роботі ми розраховуємо на отримання такої підтримки від спонсорів та меценатів, від українських та міжнародних донорських інституцій та, безумовно, від органів державної влади. Зі свого боку, ми створюємо умови та механізми для забезпечення ефективної співпраці між всіма партнерами, а саме:

 • - Новий веб-сайт театру skhidopera.com;
 • - Оновлену інфраструктуру у соціальних мережах;
 • - Інститут проектних менеджерів та проектного фінансування; skhidopera.com
 • - Формування спеціальних «мобільних» програм та вистав для демонстрації у містах та селах Харківської, Донецької та Луганської областей;
 • - Створення та імплементація програм та продуктів глядацької лояльності, адаптованих для різних цільових аудиторій, особливо молодіжних;
 • - Формування складу Опікунської Ради Схіd OPERA та Ради Спонсорів;
 • - Налагодження робочих зв’язків із місцевими та Державними органами влади та відповідними підрозділами адміністрацій, що опікуються культурною та молодіжною політикою;
 • - Створення міжнародної мережi «Друзі Схіd OPERA»;
 • - Бюджетування проектів розвитку та формування організаційної, фінансової, ресурсної бази їх реалізації та просування тощо…
Конкурс композиторів

БАЗОВИЙ ПЕРЕЛІК ПРОЕКТІВ МОЛОДІЖНОГО МУЗИЧНОГО ХАБУ Схіd OPERA

 1. Мережа щорічних творчих конкурсів: композитори, драматурги/лібретисти, режисери, художники, балетмейстери, диригенти.
 2. Навчальна програма та щорічна творча резиденція «Музика та музичний театр».
 3. Створення національного продукту у формі вистав, музичних творів та перформансів з прем’єрними показами та включенням до поточного/гастрольного репертуару Схіd OPERAM:
 4. 3.1. Оперна/музикально-драматична вистава для Великої Сцени;
 5. 3.2. Оперна вистава для Камерної Сцени;
 6. 3.3. Балетна вистава для Великої Сцени;
 7. 3.4. Модерн-балет для Камерної Сцени;
 8. 3.5. Музичний перформанс для Камерної Сцени;
 9. Щорічний фестиваль «Молодіжний Музичний Хаб»/«НаХАБа»;
 10. Щорічний фестиваль «Схіd OPERA Просто Неба FEST»;
Конкурс композиторів

Необхідне фінансування має складатись з:

 1. Коштів українських та міжнародних донорських інституцій та прямого бюджетного фінансування - 35-50%
 2. Коштів комерційних спонсорів, партнерів та меценатів – 35-50%
 3. Рефінансування частини доходів, отриманих від прокату створеного в рамках проектів ММХ національного продукту ( 10- 30 %)

Проекти МОЛОДІЖНОГО МУЗИЧНОГО ХАБУ Схіd OPERA мають великий потенціал синергії творчих, ресурсних та організаційних можливостей Схіd OPERA, органів державного регулювання у сфері культурної та молодіжної політики та інтересів представників приватного сектору.

Наведені у цій короткій презентації плани та проекти є спрямованими на популяризацію та просування сучасної української культури у молодіжну аудиторію саме через створення унікальних на цей час можливостей для підтримки творчого розвитку та реалізації молодих талановитих людей в Україні.